18 Február 2019

To najlepšie nakoniec

 

V 8:30, presne 30 minút predtým, než vozidlá Formuly 1 prvýkrát v sezóne 2019 vyšli na okruh, predstavil tím Alfa Romeo Racing nový monopost Alfa Romeo Racing C38.

 

To najlepšie až nakoniec.

Škoda, že naši priatelia z Wikipédie sa tu dnes neukázali, pretože by mohli ľahšie aktualizovať stránku o nás.

Rozhodne budú dosť zaneprázdnení, pretože je toho pomerne dosť.

Nové meno: tím Alfa Romeo Sauber F1 mení svoj názov na Alfa Romeo Racing. Štruktúra, vlastníctvo a manažment zostávajú nezmenené, mení sa iba meno. To je skvelé.

Noví jazdci: Kimi Räikkönen a Antonio Giovinazzi. Iceman a Giovi. Vďaka titulárnemu sponzorovi, Alfe Romeo, jazdí jeden z nich (Kimi) so Stelviom s číslom 7 a druhý (Antonio) s Giuliou s číslom 99, teda číslom, ktoré odkazuje na jeho predchádzajúcu kariéru.

Nové farby: už v roku 2018 bolo sfarbenie vozidla úchvatné, v novej sezóne je však ešte atraktívnejšie a viac sexy. Tradičné farby tímu Sauber - bielu a modrú - totiž kombinuje s kultovým červeným odtieňom symbolizujúcim jednu z najuznávanejších značiek vo svete motoristického športu, Alfu Romeo.

Noví sponzori: naše marketingové oddelenie bolo v poslednej dobe zaneprázdnené takmer ako letisko v Zürichu a tlačové správy týkajúce sa nových partnerov sa objavovali v radu hodín.

Nový technické rysy: vedúci tímu Frédéric Vasseur a technický riaditeľ Simone Resta nám nedovolia prezentovať akékoľvek detaily, avšak rozhodne môžeme prehlásiť, že zimné mesiace sme nevenovali lyžovaniu vo švajčiarskych Alpách, ale tvorivej práci.

To je viac než dosť vzrušujúcich správ na jeden jediný deň. Zostáva dodať, že tím Alfa Romeo Racing sa teší na novú príležitosť demonštrovať svoj potenciál a je odhodlaný dosiahnuť v sezóne 2019 skvelé výsledky.

 

Frédéric Vasseur, vedúci tímu Alfa Romeo Racing a CEO spoločnosti Sauber Motorsport AG:

„Som nesmierne rád, že vám môžem predstaviť Alfu Romeo Racing C38 - automobil, ktorý je výsledkom obrovskej práce všetkých členov nášho tímu, a to tak v továrni vo Švajčiarsku, ako aj na testovacom okruhu. Naše farby vychádzajú z minuloročnej podoby, sú však výraznejšie a ostrejšie. Sme hrdí, že na nových vozidlách môžeme prezentovať logá našich partnerov, ktorí sa k nám pripojili v rámci rozširovania našich obchodných aktivít. Rád by som poďakoval všetkým, ktorí sa podieľali na vzniku tohto vozidla, predovšetkým za ich neúnavné nadšenie pre ciele tímu aj šport. Teším sa na ďalší pokrok tímu a verím, že v nadchádzajúcom šampionáte dosiahneme skvelé výsledky."

 

Simone Resta, technický riaditeľ Alfa Romeo Racing:

„Pretože som sa k tímu pripojil už v minulom roku, mohol som pozorovať pokračujúci rast na všetkých frontoch. Som veľmi rád, že dnes môžem vidieť výsledok tvrdej práce vykonanej počas tejto zimy, náš nový súťažný monopost Formuly 1, Alfu Romeo Racing C38. Všetky oddelenia spolupracovali príkladným spôsobom a celý tím ťahal za jeden povraz. Pre túto sezónu sme si stanovili ambiciózne ciele, ktoré do veľkej miery súvisia s výraznými zmenami v pravidlách, predovšetkým čo sa týka aerodynamiky. Máme skvelých jazdcov a už teraz sa tešíme na ich spätnú väzbu v najbližších dvoch týždňoch testovania pred prvou Grand Prix v Melbourne."

 

Kimi Räikkönen (vozidlo s číslom 7):

„Vozidlo vyzerá skvele. Návrh farieb je tiež veľmi vydarený. K tímu sa pripojilo mnoho partnerov, čo je veľmi pozitívne, a rád by som im poďakoval, že nám veria. Nemôžem sa dočkať nadchádzajúcich dvoch týždňov testovania, ktoré nám umožnia spoznať novú C38."

 

Antonio Giovinazzi (vozidlo s číslom 99):

„Myslím, že je to skvelé vozidlo - dizajn sfarbenia je fantastický, veľmi čistý a použité farby sa k vozidlu dobre hodia. Je to moje prvé vozidlo Formuly 1 a je preto pre mňa naozaj zvláštne. Máme veľa skvelých sponzorov, ktorí nás podporujú. Sme veľmi vďační za ich dôveru. Nemôžem sa dočkať až tento týždeň prvýkrát naskočím do C38."

 

 

O značke Alfa Romeo:

Od svojho založenia v Miláne v roku 1910 Alfa Romeo navrhla a vytvorila niekoľko najštýlovejších a najexkluzívnejších vozidiel automobilovej histórie. Táto tradícia dodnes žije, pretože Alfa Romeo naďalej zaujíma pri návrhu vozidiel úplne jedinečný a inovatívny prístup. V každom modeli Alfy Romeo sa snúbia vyspelé technológie a vášeň, čo vedie k vzniku skutočného umeleckého diela. Úplné oživenie ducha Alfy Romeo a maximalizácia jej celkové príťažlivosti je jednou z priorít skupiny FCA. Na základe jasnej a dobre definovanej stratégie píše Alfa Romeo novú kapitolu svojej viac ako storočnej histórie, čo predstavuje mimoriadnu príležitosť na realizáciu plného potenciálu značky. Dnes je Alfa Romeo skutočnou prehliadkou najlepších zdrojov, talentov a technologického know-how skupiny. Alfa Romeo víťazí nad srdcami novej generácie a získava svoje skutočné postavenie, a síce jednej z najžiadanejších prémiových značiek na svete. Je opäť jedným z popredných symbolov talianskeho inžinierstva a štýlu a je ikonou talianskej technologickej dokonalosti a tvorivého ducha. Prostredníctvom modelov Giulia a Stelvio vyjadruje svoju rýdzu podstatu a ducha. Tieto modely sú dokonalou ukážkou filozofie La meccanica delle emozioni a stelesnením vlastností, ktoré zákazníci od tejto značky očakávajú. V roku 2018, po viac ako 30ročnej absencii vo formuli 1, oznámila značka návrat do tejto disciplíny motoristického športu, ako titulárny sponzor tímu Sauber F1 Team (neskôr Alfa Romeo Racing).

 

O skupine Sauber:

Skupina Sauber sa skladá z troch spoločností - Sauber Motorsport AG, ktorá prevádzkuje tím Formule 1 - Sauber Engineering AG, ktorá sa zameriava na vývoj prototypov a výrobu aditív - a Sauber Aerodynamik AG, ktorá vykonáva testovanie modelov v skutočnej veľkosti vo vlastnom špičkovom aerodynamickom tuneli a vytvára prelomové inovácie v oblasti aerodynamiky. Tieto spoločnosti a ich 450 odborných pracovníkov veľmi úzko spolupracujú v sídle spoločnosti v švajčiarskom Hinwile, a to tak na vlastných, tak aj externých projektoch.

Vášeň pre pretekanie má Sauber vo svojom srdci už od svojho založenia v roku 1970. Za viac ako 45 rokov stanovila táto tvorivá švajčiarska spoločnosť rad nových štandardov v dizajne, vývoji aj konštrukcii pretekárskych vozidiel mnohých kategórií, vrátane Formuly 1, DTM a WEC. Po svojom debute v Formuli 1 v roku 1993 sa Sauber Motorsport AG stal jedným z mála tradičných a súkromných tímov vo svete športu. Po 25 rokoch súťaženia vo vrcholnej disciplíne motoristického športu Formuli 1 spoločnosť začala v roku 2018 dlhodobé partnerstvo s titulárnym sponzorom Alfou Romeo a do sezóny 2019 vstupuje s tímom pod označením Alfa Romeo Racing.

 

Turín, 18. februára 2019

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Obrázky


Download

Súvisiace obrázky


Príložit súbor