18 Január 2017

Model Alfa Romeo Stelvio First Edition je možné objednávať

 

 

  • Alfa Romeo začala v regióne EMEA ponúkať prvé SUV vo svojej storočnej histórii, model Stelvio. Jedná sa o prvú a exkluzívnu sériu nazvanú Stelvio First Edition.
  • Medzi zvláštnosti nového modelu patrí športový charakter a rýdzi štýl Alfa Romeo, absolútne dokonalý výkon a technológie na vrchole segmentu stredne veľkých prémiových SUV.
  • Vynikajúca funkčnosť a komfort vedúce k jedinečnému potešeniu z jazdy.
  • Pre dosiahnutie špičkovej úrovne výkonu, potešenia z jazdy a vzrušenia je určený zážihový preplňovaný motor s objemom 2.0 l a výkonom 280 k. Stelvio First Edition dopĺňa osemstupňová automatická prevodovka a pohon všetkých kolies Q4.
  • Zrýchlenie z 0 na 100 km/h iba za 5,7 sekundy predstavuje najlepšiu hodnotu vo svojej kategórii.
  • Vozidlo je vybavené elektricky nastaviteľnými a vyhrievanými sedadlami čalúnenými prémiovou kožou, doplnkami z pravého dreva, 20" zliatinovými kolesami, luxusným koženým volantom, hliníkovými páčkami radenia a farebnými brzdovými strmeňmi.

 

Športový duch a elegancia zabalené do jedinečného a úplne exkluzívneho štýlu. Harmónia tvarov a objemov v kombinácii s mechanikou a konštrukčnou dokonalosťou Alfy Romeo vytvárajú výkonné a atraktívne vozidlo. Stelvio je prvým vozidlom SUV vo viac ako storočnej histórii Alfy Romeo. Nový model bol verejnosti v premiére predstavený na autosalóne v Los Angeles v novembri 2016, a to vo vysokovýkonnej verzii Quadrifoglio.

 

Na základe veľmi pozitívnych ohlasov priaznivcov značky sa Alfa Romeo rozhodla uviesť novú a veľmi silnú interpretáciu svojho nového SUV, ktoré obsahuje všetko, čo je potrebné pre maximálne potešenie z jazdy a špičkový výkon. Tento model nesie označenie Stelvio First Edition. Túto prvú oficiálne ponúkanú a treba povedať aj veľmi exkluzívnu verziu je možné od tejto chvíle objednávať v celej dealerskej sieti Alfy Romeo. Záujemcovia o túto vysoko atraktívnu verziu budú teda prvými, kto zasadnú za volant novinky predurčenej k tomu, aby zmenila pravidlá hry v celom segmente.

 

Nové SUV Alfy Romeo, ktoré poskytuje vzrušujúci zážitok z jazdy, ako aj najvyššiu úroveň komfortu a všestrannosti v segmente stredne veľkých SUV, nesie meno Stelvio. Stelvio je najvyšší horský priesmyk v Taliansku a cesta, ktorá ho pretína. Dvadsať kilometrov dlhá trasa je charakteristická 75 ostrými zákrutami a je doslova synonymom vzrušujúceho cestovania a zábavy za volantom. Existuje iba jediné SUV, ktoré vám umožní užiť si túto cestu vo veľkom štýle, navyše s priateľmi alebo rodinou. SUV, ktoré poskytuje dokonalú kombináciu potešenia z jazdy, talianskeho štýlu a všestrannosti. Stelvio predstavuje viac ako obyčajný výkon a ovládateľnosť. Tento model ponúka dostatok priestoru pre cestujúcich, ktorí si môžu užiť radosť z cestovania bez ohľadu na cieľovú destináciu.

 

Okrem jedinečného štýlu a bohatej štandardnej výbavy sa Stelvio First Edition môže pochváliť odvážnou osobitosťou poskytovanou novým zážihovým preplňovaným motorom s objemom 2.0 l a výkonom 280 k, ktorý je spojený s osemstupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies Q4. Tento agregát spadajúci do novej generácie motorizácií Alfy Romeo poskytuje modelu Stelvio športový temperament, ktorý je základom potešenia z jazdy, a to aj pre veľmi skúsených vodičov.

 

Karoséria vzrušujúceho Stelvia First Edition sa vyznačuje atraktívnym štýlom a harmonickou rovnováhou medzi dedičstvom, rýchlosťou a krásou, čo je magická alchýmia, ktorá sprevádza Alfu Romeo už viac ako sto rokov. Celkový dojem dopĺňajú 20palcové zliatinové kolesá, farebné brzdové strmene, chrómované rámy okien, zatmavené zadné okná a osvetlenie okolia dverí integrované v kľučkách.

 

Rovnako elegantný a športový duch charakterizuje aj interiér, ktorý doslova obklopuje vodiča. Na prvý pohľad zaujmú tvarovaný volant s integrovaným štartovacím tlačidlom alebo hliníkové pádla radenia.

 

Sedadlá čalúnené prémiovou kožou sú elektricky nastaviteľné a vyhrievané. Kabína je charakteristická šikmým stredovým tunelom a prístrojovým panelom orientovaným na vodiča, ďalej doplnkami z pravého dreva a novou generáciou 3D navigácie vyvinutej v spolupráci s Magneti Marelli. Tá využíva 8,8" displej s vysokým rozlíšením a digitálnym rádiom DAB. Panel s kontrolnými ukazovateľmi potom zahŕňa 7palcový farebný TFT displej.

 

Alfa Romeo Stelvio First Edition je vybavená novým celohliníkovým zážihovým preplňovaným štvorvalcom s objemom 2.0 l, ktorý je napojený na hriadeľ z uhlíkového kompozitu a osemstupňovú automatickú prevodovkou. Agregát poskytuje výkon 280 k pri 5250 ot./min a maximálny krútiaci moment 400 Nm pri 2250 ot./min. Okrem elektro-hydraulického časovania ventilov MultiAir je osobitým prvkom motora technológia turbodúchadla „2 v 1" a vysokotlakové vstrekovanie paliva s tlakom 200 bar, čo vodičovi poskytuje výnimočne pohotovú odozvu plynového pedála v celom rozsahu otáčok a samozrejme prvotriednu spotrebu paliva.

 

Štandardná výbava modelu Stelvio First Edition zahŕňa pohon všetkých kolies Q4 navrhnutý pre riadenie trakcie v reálnom čase, čo vo svojom dôsledku znamená dosiahnutie špičkového výkonu, účinnosti a bezpečnosti. Systém Q4 nového SUV Alfy Romeo poskytuje výhody pohonu všetkých kolies a potešenie z jazdy vozidla s pohonom zadných kolies. Architektúra zahŕňa aktívnu rozdeľovaciu prevodovku a predný diferenciál, ktoré boli navrhnuté s ohľadom na náročné požiadavky Alfy Romeo, a síce rýchlu odozvu, vysoký krútiaci moment, a pritom kompaktnú a ľahkú konštrukciu. Systém priebežne sleduje rad parametrov pre optimalizáciu distribúcie krútiaceho momentu na nápravy v závislosti na správaní vozidla a podmienkach priľnavosti. Za normálnych podmienok sa Stelvio First Edition s pohonom Q4 chová ako vozidlo s pohonom zadných kolies, kedy všetok krútiaci moment smeruje na kolesá zadnej nápravy. Akonáhle začnú kolesá strácať trakciu, systém prenesie až 50 % krútiaceho momentu na prednú nápravu. To sa premieta do prvotriednej trakcie a smerovej stability v zákrutách.

 

Štandardná výbava modelu Stelvio First Edition ponúka rad nových prvkov aktívnej bezpečnosti, ako sú integrovaný brzdový systém, varovanie pred čelným nárazom, autonómne núdzové brzdenie a sledovanie jazdných pruhov. Výbavu dopĺňajú zadná parkovacia kamera s dynamickým navádzaním, predné a zadné parkovacie senzory, bi-xenónové svetlomety s automatickým prepínaním diaľkových a stretávacích svetiel a ešte oveľa viac.

 

https://www.facebook.com/Alfa.Romeo.cars

https://twitter.com/alfa_romeo

http://instagram.com/alfaromeoofficial

http://www.youtube.com/user/wearealfisti

 


2.0 MultiAir 280 k AT AWD

TECHNICKÁ ŠPECIFIKÁCIA

 

Prevodovka

8stupňová automatická

Počet valcov, usporiadanie

4, v rade

Počet ventilov na valec

4

Zdvihový objem (cm3)

1995

Najvyšší výkon (kW pri ot./min)

206 kW pri 5250

Najvyšší krútiaci moment (Nm pri ot./min)

400 NM pri 2250

Zrýchlenie 0-100 km/h (s)

5,7

Najvyššia rýchlosť (km/h)

230

SPOTREBA PALIVA A EMISIE

 

Emisná norma

Euro 6b

Spotreba paliva - mesto (l/100 km)

8,9

Spotreba paliva - mimo mesto (l/100 km)

5,9

Spotreba paliva - kombinovaná (l/100 km)

7

Emisie CO2 (g/km)

161

HMOTNOSTI A ROZMERY

 

Pohotovostná hmotnosť (štandard) (kg)

1660

Výška (mm)

1648

Šírka (mm)

1903 (bez zrkadiel)

Dĺžka (mm)

4687

Rázvor náprav (mm)

2818

Objem batožinového priestoru (l)

525

 

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor