19 Február 2019

Antonio Giovinazzi za volantom Alfy Romeo Racing C38 v Barcelone - 2. deň zimného testovania 2019

 

Barcelona, 19. februára 2019 - Tím Alfa Romeo Racing má za sebou druhý deň testovania na okruhu Barcelona-Catalunya s talianskym jazdcom Antoniom Giovinazzim v kokpite monopostu sezóny 2019, Alfy Romeo Racing C38.

 

Antonio absolvoval počas dňa celkom 101 kôl, pričom tím sa zameral na nastavenie vozidla a testy aerodynamiky. Tak ako včera bol automobil spoľahlivý a vykazoval dobrý výkon. Tím sa po druhom testovacom dni na okruhu cíti istý a pokračuje vo svojom úsilí, a síce dosiahnuť ďalšieho pokroku. Zajtra sa do kokpitu vráti v rámci svojho druhého testovacieho dňa v Barcelone Kimi Räikkönen.

 

Antonio Giovinazzi (monopost s číslom 99):

„Z vôbec prvej jazdy s mojou formulou 1 mám veľmi dobrý pocit a s celým tímom sa tešíme na jeho ďalší vývoj počas sezóny 2019. Sme ešte len na začiatku testovacieho procesu, a preto sme vyskúšali niekoľko konfigurácií aerodynamiky, čo nám prezradilo viac o správaní vozidla. Cítil som sa vo vozidle veľmi príjemne a absolvoval som pomerne dosť kôl. Celkovo to bol veľmi pozitívny deň a už teraz sa teším, až vo štvrtok opäť sadnem do auta."

 

Okruh: Circuit de Barcelona-Catalunya, 4,655 km

Jazdec: Antonio Giovinazzi

Počasie: slnečno a sucho; teplota vzduchu 5-17 °C, teplota trate 6-27 °C

Šasi / motor: Alfa Romeo Racing C38 - 01 / Ferrari

Kola: 101 kôl, 470,155 km

Najrýchlejšie kolo: 1:19,312 (C4)

 

O značke Alfa Romeo:

Od svojho založenia v Miláne v roku 1910 Alfa Romeo navrhla a vytvorila niekoľko najštýlovejších a najexkluzívnejších vozidiel automobilovej histórie. Táto tradícia dodnes žije, pretože Alfa Romeo naďalej zaujíma pri návrhu vozidiel úplne jedinečný a inovatívny prístup. V každom modeli Alfy Romeo sa snúbia vyspelé technológie a vášeň, čo vedie k vzniku skutočného umeleckého diela. Úplné oživenie ducha Alfy Romeo a maximalizácia jej celkové príťažlivosti je jednou z priorít skupiny FCA. Na základe jasnej a dobre definovanej stratégie píše Alfa Romeo novú kapitolu svojej viac ako storočnej histórie, čo predstavuje mimoriadnu príležitosť na realizáciu plného potenciálu značky. Dnes je Alfa Romeo skutočnou prehliadkou najlepších zdrojov, talentov a technologického know-how skupiny. Alfa Romeo víťazí nad srdcami novej generácie a získava svoje skutočné postavenie, a síce jednej z najžiadanejších prémiových značiek na svete. Je opäť jedným z popredných symbolov talianskeho inžinierstva a štýlu a je ikonou talianskej technologickej dokonalosti a tvorivého ducha. Prostredníctvom modelov Giulia a Stelvio vyjadruje svoju rýdzu podstatu a ducha. Tieto modely sú dokonalou ukážkou filozofie La meccanica delle emozioni a stelesnením vlastností, ktoré zákazníci od tejto značky očakávajú. V roku 2018, po viac ako 30ročnej absencii vo formuli 1, oznámila značka návrat do tejto disciplíny motoristického športu, ako titulárny sponzor tímu Sauber F1 Team neskôr.

 

O skupine Sauber:

Skupina Sauber sa skladá z troch spoločností - Sauber Motorsport AG, ktorá prevádzkuje tím Formule 1 - Sauber Engineering AG, ktorá sa zameriava na vývoj prototypov a výrobu aditív - a Sauber Aerodynamik AG, ktorá vykonáva testovanie modelov v skutočnej veľkosti vo vlastnom špičkovom aerodynamickom tuneli a vytvára prelomové inovácie v oblasti aerodynamiky. Tieto spoločnosti a ich 450 odborných pracovníkov veľmi úzko spolupracujú v sídle spoločnosti v švajčiarskom Hinwile, a to tak na vlastných, tak aj externých projektoch.

Vášeň pre pretekanie má Sauber vo svojom srdci už od svojho založenia v roku 1970. Za viac ako 45 rokov stanovila táto tvorivá švajčiarska spoločnosť rad nových štandardov v dizajne, vývoji aj konštrukcii pretekárskych vozidiel mnohých kategórií, vrátane Formuly 1, DTM a WEC. Po svojom debute v Formuli 1 v roku 1993 sa Sauber Motorsport AG stal jedným z mála tradičných a súkromných tímov vo svete športu. Po 25 rokoch súťaženia vo vrcholnej disciplíne motoristického športu Formuli 1 spoločnosť začala v roku 2018 dlhodobé partnerstvo s titulárnym sponzorom Alfou Romeo a do sezóny 2019 vstupuje s tímom pod označením Alfa Romeo Racing.

 

Turín, 19. februára 2019

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Obrázky


Download

Súvisiace obrázky


Príložit súbor