05 Júl 2017

Alfa Romeo Stelvio získala 5 hviezdičiek Euro NCAP

 

  • Prvé SUV v histórii značky Alfa Romeo dosiahlo vynikajúceho výsledku astojí na vrchole svojej kategórie v oblasti ochrany dospelých cestujúcich.
  • Toto významné ocenenie potvrdzuje osobitnú pozornosť, ktorú konštruktéri Alfy Romeo venovali bezpečnosti všetkých účastníkov cestnej premávky. Zároveň dokazuje, že platforma, na ktorej stojí tak Stelvio, ako aj Giulia, sa vyznačuje vynikajúcimi parametrami.

 

Alfa Romeo Stelvio dosiahla 5hviezdičkového hodnotenia v nárazových testoch Euro NCAP, a to s celkovým skóre 97 % za ochranu dospelých cestujúcich. Jedná sa o vynikajúci výsledok, a to aj s ohľadom na sprísnené hodnotenie, ktoré Euro NCAP zaviedlo v roku 2016. Kokpit prvého SUV Alfy Romeo zostal pri čelnom náraze úplne nepoškodený a všetky kritické body cestujúcich boli dokonale chránené.

 

Testy na predných sedadlách vrátane hlavových opierok brániacich poraneniu krčnej chrbtice pri náraze zozadu dopadli takisto skvele. Alfa Romeo Stelvio je navyše vybavená autonómnym núdzovým brzdením AEB v štandarde. Skúšky v nízkych rýchlostiach typických pre mestskú prevádzku potvrdili vynikajúcu úroveň ochrany a systém vo všetkých rýchlostiach preukázal, že dokáže nehode zabrániť.

 

Týchto výsledkov bolo dosiahnuté vďaka dvom základným prvkom Alfy Romeo Stlevio: účinnej karosérii, ktorá je pevná a odolná vďaka rozsiahlemu využitiu ultraľahkých materiálov, akým je napríklad hliníkový kompozit a tiež prijatiu veľkého množstva inovatívnych bezpečnostných zariadení, ktoré neinvazívne pomáhajú dosiahnuť vzrušujúceho potešenia z jazdy, čomu napomáha špičkový podvozok a zavesenie kolies.

 

Alfa Romeo Stelvio bola navrhnutá v rámci konštrukčnej rodiny Giorgio, čo znamená, že rovnakú architektúru využíva aj Giulia. Táto architektúra bola navrhnutá tak, aby vozidlám Alfa Romeo poskytla špičkovú ovládateľnosť, skvelé jazdné vlastnosti a bezpečnosť, čo dokladá aj 5hviezdičkové hodnotenie EuroNCAP, ktoré dostala nedávno aj Giulia.  

 

Turín, 5. júla 2017

 

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor