31 August 2018

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio získala v ankete magazínu Auto Zeitung titul „SUV roka 2018“

 

Známy nemecký automobilový magazín Auto Zeitung udelil modelu Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio titul „SUV roka 2018". Anketa, ktorá bola vyhlásená tento rok prvýkrát, bola vyhradená najvýkonnejším modelom SUV jedenástich značiek. Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio uspela v nesmierne silnej konkurencii vďaka svojim jazdným vlastnostiam a dynamike.

 

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, ktorá je charakteristická symbolom Qudrifoglio, teda štvorlístkom, je vysoko výkonné SUV, ktoré nezapadá do žiadnej z konvenčných kategórií, a tak sa ocitá vo vlastnej lige. Zážihový preplňovaný motor 2.9 B6 bi-turbo s výkonom 510 k umožňuje vozidlu dosiahnuť najvyššej rýchlosti 283 km/h a z 0 na 100 km/h zrýchliť za 3,8 sekundy.

 

Alfa Romeo Quadrifoglio ponúka rad najmodernejších technológií vrátane inovatívneho pohonu všetkých kolies Q4, systému vektorovania krútiaceho momentu AlfaTM Active Torque Vectoring, aktívneho zavesenia AlfaTM Active Suspension a riadiaceho systému Chassis Domain Control (CDC). Tieto technológie, ktorých cieľom je dosiahnutie optimálneho jazdného výkonu, sú dokonalým základom pre rekordné výkonové parametre. Aj vďaka nim Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio stanovila nový rekordný čas na kolo na nemeckom legendárnom okruhu Nürburgring a stala sa tak najrýchlejším SUV svojej kategórie.

 

 

Turín, 31. augusta 2018

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor