20 Február 2018

Alfa Romeo Sauber F1 Team odhaľuje monopost C37

Hinwil, 20. februára 2018 - Alfa Romeo Sauber F1 Team predstavil svoje nové auto C37 pred začiatkom Majstrovstiev sveta formuly 1 2018.

 

Monopost C37 sa líši od minuloročného modelu C36 - na jednej strane pre nové technické predpisy a na druhej strane pre nový prístupu tímu k technickým riešeniam.

 

Tesne pred štartom sezóny 2018 hovorí Frédéric Vasseur, šéf tímu: "Veľmi sa teším na sezónu 2018, kedy uvidím Marcusa (Ericsson) a Charlesa (Leclerc) na trati. Do C37 sme v uplynulých mesiacoch vložili veľa úsilia a tvrdej práce a je fantastické, že sme dnes nové auto predstavili verejnosti. Som presvedčený, že Marcus a Charles tvoria perfektnú jazdeckú zostavu, jeden je skúseným pilotom a druhý zasa sľubným nováčikom. Marcus vstupuje do štvrtej sezóny s nami. Je cennou súčasťou tímu a ťažíme z jeho skúsenosti a precíznej technickej komunikácie. Pokiaľ ide o Charlesa, preukázal svoj talent v juniorskych kategóriách a zaslúži sa, aby sa tento rok postavil na štart formuly 1."

 

"Náš cieľ pred sezónou 2018 je jasný: musíme dobehnúť pole a pokračovať v zlepšovaní nášej výkonnosti v priebehu sezóny. Do vývoja modelu C37 sme vložili veľa energie a odhodlania. Chcem sa poďakovať našim partnerom a fanúšikom za ich nepretržitú podporu. Návrat spoločnosti Alfa Romeo do formuly 1 predstavuje ďalší míľnik v histórii tímu a som hrdý, že si nás táto historická značka vybrala pre svoj návrat do športu. Sme nadšení, že môžeme začať sezónu 2018 ako tím Alfa Romeo Sauber F1 Team," pokračuje Vasseur.

 

Príchod Alfy Romeo oživí jedno z veľkých mien, ktoré sa dostali do histórie vrcholových šampionátov vo svete motoristického športu F1, a znamená tiež návrat legendárneho znaku Quadrifoglio, ktorý sa objavuje na špičkových pretekových autách Alfa Romeo od roku 1923, na svetové okruhy. Slávny znak je prominentne vyobrazený na kryte motora nového monopostu C37 a má fascinujúcu históriu, ktorá je hlboko zakorenená v športovom svete. Prvým autom Alfa Romeo, ktoré nieslo Quadrifoglio, bol model RL pilotovaný Ugom Sivoccim, ktorý vyhral 15. ročník pretekov Targa Florio v roku 1923. Rovnaký symbol šťastia sa objavil aj na modeli P2 Brilli Periho, keď triumfoval v prvých "Majstrovstvách sveta v automobilových pretekoch" v Monze v roku 1925 a získal tak prvý z piatich svetových titulov pre Alfu Romeo. Opäť sa objavil v rokoch 1950 a 1951, keď Giuseppe "Nino" Farina a Juan Manuel Fangio priviedli automobily Alfa Romeo 158 a 159, slávne "Alfetty", k úspechu v prvých dvoch majstrovstvách sveta F1. Dnes sa legendárny symbol vracia na najvyššiu úroveň motoristického športu, aby ukázal celému svetu nepretržitú silu a úspech filozofie Alfa Romeo, neustále hľadanie excelentnosti aplikovanej na preteky, a potom sa v plnej miere preniesol na sériové autá značky. Legenda pokračuje.

 

Jörg Zander, technický riaditeľ tímu, hovorí: "Je skvelé konečne odhaliť C37. Náš monoposot na rok 2018 je výsledkom tvrdej práce, ktorú v priebehu niekoľkých posledných mesiacov odviedli všetci v továrni. Keď hovoríme o modeli C37, koncepcia je veľmi odlišná od predchodcu C36. Koncept aerodynamiky sa výrazne zmenil a C37 má niekoľko nových nových riešení v porovnaní s jeho predchodcom. Veríme, že nové auto nám ponúka viac príležitostí a pomôže nám to v priebehu sezóny zlepšiť sa. Motor Ferrari na rok 2018 nám tiež výrazne pomôže zlepšiť výkonnosť. Dúfame, že budeme s C37 budeme napredovať a že budeme konkurencieschopnejší v porovnaní s rokom 2017. "

Prvá oficiálna jazda C37 sa uskutoční pri príležitosti prvých zimných testov na okruhu Catalunya pri Barcelone od 26. februára do 1. marca 2018.

Obrázky a video, ako aj rozhovory s tímovým manažérom a pilotmi sú teraz k dispozícii na mediaportáli Alfa Romeo Sauber F1 Team (http://www.sauberf1team.com/press).

 

Kontakt pre médiá Alfa Romeo: Maria Conti, maria.conti@fcagroup.com, Tel. +39 3400 84 8008

 

Kontakt pre médiá Alfa Romeo Sauber F1 Team:

Marleen Seilheimer, marleen.seilheimer@sauber-motorsport.com,

Tel. +41 44 937 92 45, M. +41 79 264 28 49

Mia Djacic, mia.djacic@sauber-motorsport.com, Tel. +41 44 937 96 69,

M. +41 79 774 03 12

 

Webová stránka: www.sauberf1team.com

Médiá: www.sauberf1team.com/press

Facebook: facebook.com/sauberf1team

Google+: www.google.com/+sauberf1team

Twitter: twitter.com/sauberf1team

Youtube: www.youtube.com/sauberf1team

Pinterest: www.pinterest.com/sauberf1pins

Instagram: www.instagram.com/sauberf1team

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor


Odkazy