27 August 2018

Alfa Romeo sa stala víťazom 68. ročníka Pebble Beach Concours d’Elegance

 

Víťazom tohto ročníka prestížnej prehliadky elegancie sa stala fascinujúca tmavo modrá Alfa Romeo 8C 2900B Touring Berlinetta z roku 1937. Na golfovom ihrisku v kalifornskom Pebble Beach sa toto talianske majstrovské dielo stretlo s 209 klasickými automobilmi zo 17 krajín sveta. Než bola vyhlásená celkovým víťazom a ovenčená titulom Best of Show, dostala Alfa Romeo 8C 2900B Touring Berlinetta ďalšie dve významné ocenenia, a to „Charles A. Chayne Trophy" a „J. B. & Dorothy Nethercutt Most Elegant Closed Car".

Vozidlo, ktoré sa prvýkrát predstavilo na berlínskom autosalóne v roku 1938, sa od neskorších modelov 8C 2900B Touring líši maskou chladiča a elegantnejšou karosériou. Vozidlo prešlo kompletnou a náročnou renováciou len nedávno.

Je to už po tretí raz v histórii Pebble Beach, kedy značka Alfa Romeo získala titul Best of Show, a zakaždým to bolo s modelom 8C 2900B s karosériou Touring: prvýkrát sa tak stalo v roku 1988 s verziou spider, a potom v roku 2008 s verziou coupé.

„Alfa Romeo 8C 2900B Touring má všetko, čo si možno u automobilu priať - rýchlosť, štýl a úprimne povedané, neuveriteľný sex-appeal," povedala riaditeľka prehliadky Sandra Button. „Model Touring má jednoducho fascinujúci štýl a k tomu pridáva navyše dokonalý zvuk!"

 

Turín, 27. augusta 2018

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Obrázky


Download

Súvisiace obrázky


Príložit súbor