17 September 2012

Alfa Romeo na medzinárodnom autosalóne v Paríži 2012

Alfa Romeo sa na parížsky autosalón vracia s pôsobivou expozíciou, ktorá demonštruje dynamický a vitálny charakter značky. Výstavný priestor je koncipovaný ako kľukatá cesta, čo je ideálna scenéria pre zážitok, aký možno okúsiť iba za volantom vozidiel Alfa Romeo. Vystavené vozidlá aj samotná expozícia oslavujú partnerstvo medzi Alfou Romeo a Eni FIM SBK Superbike World Championship, ktoré dokonale vyjadruje nadšenie značky pre motoristický šport.

V tejto pôvabnej scenérii budú k videniu štyri modely MiTo: Safety Car používaný vo svetovom šampionáte SBK, dve verzie odvodené od safety caru MiTo, ktoré budú na trh uvedené v blízkej dobe - limitovaná dvestokusová edícia Superbike 170 k a Turbo TwinAir Superbike Special Series - a nakoniec verzia Exclusive s paketom Sport. Okrem týchto športových verzií MiTa bude vystavený motocykel Aprilia, ktorý v šampionáte SBK sedlá Max Biaggi.

Zdrojom inšpirácie dvoch nových špeciálnych edícií bol oficiálny Safety Car šampionátu Eni FIM SBK Superbike World Championship, ktorý vychádza z Alfy Romeo MiTo Quadrifoglio Verde 1.4 MultiAir 170 k. Športový charakter tohto špeciálu zvýrazňuje exkluzívna farba Rosso Competizione. Safety Car sa objavuje na trati v zahrievacích kolách pred každým pretekom superbikov a tiež v ďalších pretekoch, ktoré sa v dňoch svetového šampionátu organizujú. Jedná sa o Supersport World Championship, FIM Superstock 1000 Cup a Superstock 600 European Championship.

V žiari reflektorov sa objaví aj Giulietta, ktorá verejnosť očarí vycibreným balíčkom Collezione a exkluzívnym stupňom výbavy Sportiva inšpirovaným legendárnym Quadrifoglio Verde, teda symbolom technickej výnimočnosti Alfy Romeo. Jedná sa o dve dôležité inovácie, ktoré nepochybne prispejú k mimoriadnemu predajnému úspechu Alfy Romeo Giulietta. Od polovice roka 2010, kedy bola Giulietta uvedená na trh, bolo predaných cez 165 000 modelov.
 
Prostredníctvom prospektov a informačných materiálov sa návštevníkom predstavia aj produkty FGA Capital, joint venture projektu spoločností Fiat Group Automobiles a Crédit Agricole zamerané na automobilový trh. Finančná spoločnosť pôsobí na všetkých hlavných európskych trhoch (vo Francúzsku prostredníctvom FC France) s poslaním podporiť predaj všetkých značiek Fiat Group Automobiles prostredníctvom inovatívnych finančných produktov a služieb určených pre dílerskú sieť, zákazníkov a spoločnosti.

Alfa Romeo a SBK Superbike World Championship
Alfa Romeo a Eni FIM SBK Superbike World Championship prešli cieľovou rovinkou tento rok už po šiesty krát za sebou. Alfa Romeo je najväčším sponzorom šampionátu, pre ktorý poskytuje tiež oficiálny Safety Car. Šampionát superbikov a Alfa Romeo zdieľajú rad rovnakých hodnôt, akými sú športovnosť, špičkové technológie a bezpečnosť.

Svetový šampionát superbikov Eni FIM 2012 SBK Superbike World Championship prenášalo celkom 104 televíznych staníc v celkovom vysielacom čase takmer 4000 hodín. Okrem jedného milióna divákov na tribúnach tak šampionát sledovali pred obrazovkami doma ďalšie 2 miliardy divákov z 180 krajín sveta (údaj z roku 2011).

Oficiálne Safety Car šampionátu Eni FIM SBK Superbike World Championship sezóny 2012 vychádza z Alfy Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde. Tento model je koncentráciou športovnosti, účinnosti a bezpečnosti. Svojím výkonom a účinnosťou v každodennej prevádzke dokonale nadväzuje na tradíciu tých najlepších vozidiel Alfa Romeo.

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor