29 November 2016

Alfa Romeo Giulia finalistkou ankety európske Auto roka 2017 (COTY)

 

  • Alfa Romeo Giulia sa vo finále súťaže stretne so šiestimi ďalšími modelmi, ktoré vzišli z 30 tohtoročných kvalifikovaných automobilových noviniek.
  • Víťazný model bude oznámený na slávnostnom ceremoniáli, ktorý bude predchádzať ženevskému autosalónu 6. marca 2017.
  • Tento úspech sa radí k ďalším 24 oceneniam dosiahnutým Giuliou od jej predstavenia.

 

Odborná porota COTY dnes zverejnila, že Alfu Romeo Giulia zaradila medzi finalistov ankety COTY (Car of the Year), v ktorej sa stretne o prestížny titul európske Auto roka 2017 so šiestimi ďalšími modelmi. Víťazný model bude aj tentoraz zverejnený vo Švajčiarsku na slávnostnom ceremoniáli, ktorý bude predchádzať ženevskému autosalónu, a to 6. marca 2017. Sedmička finalistov vzišla z oficiálneho zoznamu COTY 2017, zverejneného 17. 11. 2016 a obsahujúceho 30 noviniek zodpovedajúcich všetkým požiadavkám pre zaradenie do tohto ročníka.

 

Zaradenie Alfy Romeo Giulia medzi finalistov COTY 2017 znamená pre značku veľký úspech, ktorý vypovedá o kvalitách a jedinečnosti tohto krásneho modelu. Toto významné ocenenie tak Giuliu radí k ďalším už 24 cenám, ktoré od svojho predstavenia nazbierala. Ide napríklad o víťazstvo v EuroCarBody 2016, najprestížnejšej ankete na svete hodnotiacej konštrukciu karosérie, titul Najkrajší automobil roka 2016 v rámci ankety Zlatý volant, Auto roka 2016 magazínu BBC Top Gear alebo v neposlednom rade prestížne 5 hviezdičkové hodnotenie v testoch Euro NCAP s celkovým skóre 98 % za ochranu dospelých cestujúcich, čo predstavuje doteraz najvyššie dosiahnuté skóre v rámci nového, prísnejšieho hodnotenia zavedeného v roku 2015.

 

Anketa Auto roka (COTY) beží nepretržite už od roku 1964 a vydobyla si povesť najvýznamnejšej súťaže svojho druhu na svete. Medzinárodná jury tejto súťaže je zložená z 59 odborných motoristických novinárov z 23 európskych krajín (väčšie krajiny majú viac porotcov s ohľadom na veľkosť svojho trhu), ktorí sú skutoční špecialisti v danom odbore.

 

Praha, 28. novembra 2016

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor